Beton Kesme

Betonarme yapılarda, beton duvar yada döşemelerin kesim ihtiyacı çeşitli nedenler ile ortaya çıkabilmektedir. Projelendirme yada uygulama esnasında unutulan yada uygulanamayan ek kapı, pencere, havalandırma boşlukları, tesisat boşlukları, teçhizat boşlukları, makine boşlukları gibi alanların kesim işlemleri uygun beton kesim makineleri ile daha sonrasında gerçekleştirilebilmektedir.

Genellikle yapıların beton döküm işlemi sırasında özellikle ufak çaplı boşluklar için kalıp hazırlama işlemleri daha uzun sürebileceğinden, tek parça olarak beton dökümü yapılmakta ve daha sonraki aşamalarda betondan gerekli alanlar kesilerek ihtiyaç duyulan boşluklar oluşturulmaktadır. Eski yapılarda ise günümüzde uygulanması gereken pek çok ilave teçhizat, tesisat gibi işlemler için beton duvar yada döşemelerde uygun çaplı deliklerin açılması ya da pencere, kapı oluşturulması gibi daha büyük alanlarda beton kesimi uygulanması gerekebilmektedir.

Günümüzde ihtiyaçların yanısıra tasarımcılar sadece dekoratif amaçlı beton kesimi de gerçekleştirmek isteyebilmektedir. Beton kesimi çok farklı amaçlar ile çok farklı yüzeylerde uygulanmak istenebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus beton kesimi gerçekleştirilirken en uygun kesim yönteminin belirlenmesidir. Uygun kesim yönetiminin belirlenmesi hem zamandan hemde işin maliyetinden tasarrus etmenizi sağlar. Gereksiz yere kesim yapılacak alanın etrafına zarar verilmemiş olunur.

Call Now Button
× Whatsapp