Karot ile Beton Delme

Karot ile Beton Delme

Karot nedir açıklayalım : Karot’u ilk olarak Almanlar, betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, karot makinasını icat etmişlerdir. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, karot kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine karot, bu işi karot makinaları ile yapanlara da karotçu ismi verilmiştir. İnşaatlarda beton delme, kesme işine karotculuk denilmektedir.

Sıfıra yakın titreşim ve kayma ile zedelemeden, istenilen yerden, istenilen şekil, büyüklükte ve çapta demir donatısı ile birlikte blok çıkarma işlemleri çeşitli kesme makineleri ile yapılabilmektedir. Kesme makineleri yatay ve düşey konumlarda kullanılacak biçimde geliştirilmiş olup, her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Kalorifer tesisatı, pis-temiz su, baca delikleri, kapı – pencere, klima , asansör – merdiven boşluğu açılımları, doğalgaz tesisatı delikleri ve benzeri demirli – demirsiz her türlü betonarme binada yapılacak tadilat işlemlerinde kısa sürede sorunsuz bir şekilde işinizi halletmenize yarayan bir teknolojidir.

Silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılmasına olanak sağlamıştır.

Beton Delme

Beton delme ihtiyacı yapılarda pek çok nedenle ortaya çıkabilmektedir. Uzman ekibimiz sizlere beton delme konusunda en kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı çözümleri sunabilmektedir.

Beton delme işlemi, yapılarda pek çok nedenle ortaya çıkabilecek bir ihtiyaçtır. Havalandırma boşluğu açılması, tesisat boşluklarının açılması, kapı pencere açılmasıi kanal açılması gibi pek çok farklı ihityaç için farklı boyutlarda ve kesitlerde beton delme işlemi gerçekleştirilmeis gerekebilir. Beton delme işlemleri pek çok farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Yuvarlak kesitli ve genellikle tesisat boruları, havalandırma amaçlı delikler karot makineleri ile, diğer kesitli (kare üçgen vb.) ve daha büyük boyutlu beton delme işlemleri ise hidrolik beton kesme makineleri yada derz kesme makineleri ile gerçekleştirilir.

Beton kesimi ihtiyaçlarınızda profesyonel ekibimiz kaliteli ekipanlarımız ile hizmetinizdedir. Beton delme işleminde dikkat edilmesi gereken husus, delme işlemi yapılacak duvar yada döşemede, ihtiyacı karşılayacak minimum alanın saptanması, uygun delme yönteminin seçilmesi ve ana yapıya zarar vermeden delme işleminin gerçekleştirilmesidir.

Call Now Button
× Whatsapp